2018 Results

PositionNameClubTimeCategory
1Harry HolmesPudsea and Bramley FC26:02A
2Peter DaviesDark Peak Fell Runners28:07A
3Paul SorrellRipley28:31C
4Kevin DoyleKimberworth Striders29:29C
5Joseph WadeDark Peak Fell Runners29:38A
6Brendan MooreIlkeston30:09A
7Luke BeresfordRipley RC30:42A
8Chris DuffeyDark Peak Fell Runners31:08A
9Paul MiddlemasN/A31:24A
10Jon MorganDark Peak Fell Runners32:02E
11Ian HawleyRipley RC32:23A
12James StubbsPennine Fell Runners32:48A
13Paul StuartSteel City Striders33:02E
14Stephen WhistonMid Argyll Tri Club33:13E
15Bawby CrawshawPennine33:23A
16Phil ApplegateN/A33:31A
17John HamptonPestown Plodders33:33C
18Billy NaylorN/A33:51C
19Alan BilligtonBelper Harriers34:10C
20Simon ConroyDark Peak Fell Runners34:14C
21Aaron WolwoodN/A33:15A
22Darren SpibeyN/A34:22A
23Gemma CoxN/A34:30B
24Daniel HectorN/A34:57A
25Alan RenfreeN/A35:07E
26Mark PlattonSteel City Striders35:09E
27Mark ElwisN/A35:12E
28Wayne SmithhurstRipley35:26C
29Richard GoffBuxton AC36:02A
30Simon SharpHolme Pierrepoint RC36:20C
31Reg CooperN/A37:06E
32Julie DarisalaPenistone FRAC37:10D
33Chris HorsfallHandsworth Roadhogs37:25E
34Kenny TormerDark Peak Fell Runners37:50E
35Nick Woffendentbc37:51C
36James EllwoodPorter Valley Plodders38:00C
37Ajax JohnsonN/A38:01A
38Matthew SacksonHeanor38:24A
39Paul LydonN/A38:35C
40David Waggotttbc38:42C
41Peter BaileyBuxton AC38:52E
42Helen WrightPenistone Footpath Runners39:03B
43Alex ForrestVegan Runners39:06E
44Robert PlattsTideswell39:22A
45Bob GrocuttSteel City Striders39:30E
46Caroline BurrellFRA39:38D
47Dan RileyPennine39:45C
48H RichardsonHandsworth Roadhogs40:01E
49Andrew GoodhallN/A40:10C
50Michael StubbsN/A40:13C
51Mandeep SinghN/A40:44A
52Sue CharterHorsley Shuttlers41:01F
53Matthew ZawadzkiSteel City Striders41:22C
54Chloe WrightN/A41:34B
55John RichardsonHandsworth Roadhogs41:43E
56Sarah WalchPenistone Footpath Runners41:44B
57Nick Wattstbc41:52A
58Rachel CharlesN/A42:00D
59Mark JacksonMatlock AC42:23E
60Anja KingN/A43:10D
61Naomi RabinSteel City Striders44:24B
62Emma FoxN/A44:42D
63Hannah LonsdaleN/A44:43B
64Keith LindleyDanum Harriers44:51E
65Simon WardTideswell45:09E
66Rose LelversHeanor45:12B
67David HentonN/A45:15C
68Bob BryanDark Peak Fell Runners45:17E
69Alan AshforthHandsworth Roadhogs45:36E
70Paul BratbyDerby Triathlon Club45:50E
71Joan WallerDark Peak Fell Runners45:51F
72Will BrindleyTideswell RC46:15A
73Victoria FellTideswell46:26B
74Kerrie WestN/A46:40B
75Martin KnightMaltby RC48:27E
76Ian HodsonN/A49:21C
77Tessa JacksonMatlock AC50:24F
78Linda RossMaltby50:38D
79Sue BassMaltby52:50F
80Phil RileyMaltby RC55:41E