2017 Results

PositionNameClubTimeCategory
1Dan HowarthKeswick AC26:05:00A
2Stuart BondDark Peak Fell Runners26:15:00C
3Billy CartwrightMatlock AC27:05:00A
4Andrew LamontN/A28:01:00C
5Chris JonesN/A28:15:00A
6Matthew NicholsN/A28:21:00A
7Jordan StreetN/A28:40:00A
8Nick BarrableTonbridge AC28:44:00C
9Joseph WadeN/A28:45:00A
10Mike BlairMatlock AC28:46:00A
11Jon PembertonDark Peak Fell Runners29:10:00A
12Austin FrostDark Peak Fell Runners29:23:00C
13Andrew SheldonMatlock AC29:30:00A
14Bradley StoneMatlock AC29:56:00C
15John JohnstonJohnston's30:09:00A
16Chris JacksonPennine30:16:00A
17Ian RidgewayN/A30:35:00A
18Gareth BriggsDark Peak Fell Runners30:37:00C
19Jo PurvisBuxton AC31:05:00A
20Carl WebsterMatlock AC31:39:00C
21Billy NaylorN/A31:44:00C
22Ed GambleCheshire Hill Racers31:48:00E
23Paul StuartSteel City Striders31:50:00E
24John ThorpeMatlock AC31:53:00A
25Daniel LathamBuxton AC31:53:00A
26Nick JohnsonN/A32:29:00A
27Craig AllenMatlock AC32:38:00C
28Aaron WorwoodN/A32:43:00A
29Nigel JeffBuxton AC32:52:00E
30Mark LayLong Eaton Running Club33:01:00C
31Andrew FryHash House Harriers33:08:00A
32Nick BiggsVegan Runners33:24:00C
33Rich WilkinsonLong Eaton Running Club33:31:00E
34Richard BouglasBuxton33:38:00A
35David SafranauskasCheshire Hill Racers33:44:00E
36Simon ReedDark Peak Fell Runners34:03:00E
37Eleanor LuntLong Eaton Running Club34:25:00B
38Ben ClitheroSteel City Striders34:31:00A
39Hannah MoultonN/A34:50:00B
40Phil ApplegateN/A34:59:00A
41Steve MillerN/A35:03:00A
42John HamptonPegtown Plodders35:06:00C
43Bob FokemanMatlock AC35:10:00E
44William MatherGlossop Dale Harriers35:12:00A
45Andrew ShielPenistone Footpath Runners35:18:00C
46Johnathan HallN/A35:23:00A
47John RawlinsonSteel City Striders35:26:00E
48Neal PatesSteel City Striders35:39:00E
49Rob MooreDark Peak Fell Runners35:56:00E
50Peter WallaceN/A36:11:00E
51John BrennanMatlock AC36:14:00A
52Joanna ShimwellN/A36:14:00B
53Jo BednallBuxton36:17:00F
54Nigel HorneyKeswick AC36:21:00E
55Stewart KempDark Peak Fell Runners36:23:00E
56Mike JosephTideswell Running Club36:44:00E
57Mark ChimleyMatlock AC36:52:00C
58Johnathan WalkingshawKeswick AC37:13:00C
59Pat GoodallTotley AC37:25:00F
60Sarah-Jane BarrableSandhurst37:39:00B
61Steve BrandrethPorter Valley Plodders37:41:00C
62Alex CairnsN/A37:45:00A
63Dean MclaughlinNorth Derbyshire RC37:57:00A
64Caroline LloydPorter Valley Plodders38:09:00D
65Peter GroverN/A38:14:00E
66Bryn OwensN/A38:19:00E
67Richard DixsonPennine FR38:20:00C
68Tania WilsonBuxton AC38:22:00F
69Julian BrealeyErewash Valley RC38:27:00C
70Lizzie RawsonFatboys RC38:28:00B
71Sarah RidgewayThe Worx38:29:00B
72Sarah CairnsN/A38:37:00D
73James EllwoodPorter Valley Plodders38:39:00C
74Andrew WatkinsTideswell Running Club38:45:00E
75Dave WatsonNorth Derbyshire RC38:54:00E
76Fiona NewmanN/A39:15:00D
77Joel RowlandsHash House Harriers39:19:00A
78Tom BriggsN/A39:22:00C
79Anthony HorsfallHandsworth39:25:00E
80Mark WhelanGoyt Valley Striders39:32:00E
81Pete TankerN/A40:20:00E
82Fliss MilnerDark Peak Fell Runners40:27:00F
83Mick FowlerN/A40:34:00E
84Michael StubbsN/A40:35:00C
85Ryan JohnstonJohnston's40:35:00A
86Chris FoxN/A41:11:00C
87Paulk StevensonLong Eaton Running Club41:21:00E
88David ArundaleDark Peak Fell Runners41:22:00E
89Gillian WhiteN/A41:24:00F
90Bob GrowtSteel City Striders41:36:00E
91Tim NixonDark Peak Fell Runners41:38:00E
92John HeathfieldDark Peak Fell Runners41:52:00E
93Simon WardTideswell Running Club41:54:00E
94Colin BostockLong Eaton Running Club42:03:00E
95Ruth GowersBuxton AC42:07:00D
96John OleshkoLong Eaton Running Club42:38:00E
97Les ThurstonMatlock AC42:41:00E
98Andrew GoodallN/A42:45:00C
99Naomi CoverleyTideswell42:49:00F
100Lucinda StoneCongleton Harriers43:01:00D
101Kerrie WestN/A43:17:00B
102David HavothN/A43:22:00E
103Roseanna CroftMatlock AC43:31:00B
104Paul GrayDark Peak Fell Runners43:58:00E
105David WrightHayle Runners44:06:00E
106Elizabeth LakinLong Eaton Running Club44:10:00B
107Vickey WooleyN/A44:12:00B
108Helen SmithShelton Striders44:15:00B
109Barry ClarkeN/A44:38:00E
110Dan BakerN/A45:03:00C
111Clare EardleyWirksworth RC45:06:00D
112Leon ZablockiTideswell Running Club45:10:00E
113Emma FoxN/A45:25:00D
114Alex SaddingtonN/A45:29:00A
115Johnathan FletcherN/A45:41:00C
116Robert BryanN/A45:52:00E
117Karen RhodesN/A46:08:00D
118Thelma PickardN/A46:32:00F
119William BrindleyTideswell Running Club46:59:00A
120Naomi RabinSteel City Striders47:38:00B
121Phil GregoryTideswell47:43:00C
122Kirsty FisherN/A48:05:00B
123Paul BratbyRipley RC48:30:00E
124Helen EllerkerN/A49:41:00F
125Richard GartonSteel City Striders50:25:00E
126GribbenN/A52:33:00B
127Helen RickardsN/A53:38:00B
128Linda RossMaltby53:38:00D
129Collette HoldenTideswell Running Club53:58:00D