2016 Results

PositionNameClubTimeCategory
1Billy CartwrightMatlock AC27:06:00A
2Paul ButcherMansfield Harriers28:10:00E
3Paul SorrellNorth Derbyshire RC29:12:00C
4Jason BennettBuxton AC29:22:00C
5Joseph WadeDark Peak Fell Runners29:44:00A
6Ed GambleCheshire Hills Racers29:55:00E
7John MillenBlack Combe Runners30:15:00C
8Jonathan HardmanCheshire Hills Racers30:31:00A
9Simon GreenTeam Accelerate30:32:00A
10Richard HuntDark Peak Fell Runners30:48:00C
11Alan BillingtonBelper Harriers31:09:00C
12Brendon MooreIlkeston RC31:27:00A
13Paul StuartSteel City Striders31:41:00C
14Mick ArcherDark Peak Fell Runners32:11:00E
15Daniel StephensonSheffield Tri Club32:21:00C
16Simon ConroyDark Peak Fell Runners32:32:00C
17Dan CookSteel City Striders32:33:00C
18David KeelingCheshire Hills Racers32:45:00E
19Richard BouglasBuxton RC32:50:00A
20Dan LoundesN/A32:50:00C
21Peter Fraser-SmithDark Peak Fell Runners33:22:00C
22Barnaby CrawshawPennine Fellrunners33:42:00A
23Andrew CritchlowN/A33:47:00E
24Dave AnsellSteel City33:51:00E
25Arron WorwoodN/A33:55:00A
26Julian GrantN/A33:56:00C
27Mark QuinceBuxton RC34:13:00C
28Patrick WrightEley Fitness34:19:00A
29Robert TaylorPennine Fellrunners34:25:00E
30Bernard LewisSouthwell34:32:00E
31Neil MaltbyN/A34:32:00A
32Gordon ConwayKnutsford Triathalon Club34:49:00A
33Caroline BrockSteel City Striders34:56:00B
34Jo BednallBuxton AC35:02:00F
35Alison WainwrightDark Peak Fell Runners35:18:00D
36Stephen HughesN/A35:19:00E
37Damien HerbertSteel City Striders35:33:00C
38Neil OxleyN/A35:55:00E
39Glen CropperTideswell Running Club36:29:00A
40Joanne MosleyN/A36:31:00B
41Tom DavidN/A36:34:00A
42Peter WallisTideswell Running Club36:44:00E
43Mark FurgusonN/A36:49:00A
44Pat GoodallTotley AC36:59:00F
45Dave WatsonNorth Derbyshire RC37:05:00E
46Steve BennettN/A37:11:00E
47Jeremy WindsorN/A37:21:00C
48Geoff CooperRipley RC37:40:00C
49David PickeringRetford38:05:00C
50Stephen MossN/A38:15:00C
51Tim MorrisHandsworth Roadhogs38:22:00C
52Sue CharterN/A39:54:00F
53Nick JohnsonN/A40:10:00A
54Mary EdgertonPennine Fellrunners40:21:00F
55Jeff TaylorHandsworth Roadhogs40:32:00E
56Helen CharterN/A40:42:00B
57Tammy ConnerRetford AC41:15:00B
58Andrew GoodallN/A41:28:00C
59Louise HandleyTideswell Running Club41:40:00D
60Paul GrayDark Peak Fell Runners41:54:00E
61Fliss MilnerDark Peak Fell Runners42:05:00F
62Stuart WhittakerFreshwater Valley RC42:06:00E
63Les ThurstonMatlock AC42:15:00E
64Jonathan FletcherN/A43:15:00C
65Joanna ShimwellN/A43:45:00B
66Dan BakerN/A44:07:00C
67Simon BraySinfin RC44:17:00C
68Colin BostockLong Eaton RC44:28:00E
69Geoff NicholsDark Peak Fell Runners44:58:00E
70Emma FoxN/A45:08:00D
71Ian WallaceLong Eaton RC46:02:00E
72Joan WallerDark Peak Fell Runners46:25:00F
73Amy Baron-HallN/A46:51:00B
74William BrindleyTideswell Running Club48:36:00A
75Paul WeirTideswell Running Club48:58:00C
76Kai EastN/A49:20:00A
77Bronwen KwameN/A49:20:00B
78Richard GartonSteel City Striders50:04:00E
79Andy TidmarshDerwent Runners50:07:00A
80Tamsin Whittaker-AxonN/A50:23:00B
81Collette HoldenTideswell Running Club53:41:00D
82Phil GregoryTideswell Running Club54:08:00C
83Sally BakerN/A58:30:00D
84Olivia GrattonN/A60:44:00B
85Andy BarnettDark Peak Fell RunnersDid not runE