2014 Results

PositionNameClubTimeCategory
1Steve FranklinTotley AC27:11:00A
2Ben CartwrightMatlock AC27:12:00A
3Paul ButcherSouthwell RC28:05:00C
4Robert WhiteBuxton AC28:22:00A
5Tom BushAltringham AC28:58:00A
6Paul FaucetDark Peak29:05:00C
7Ed GambleCheshire Hill29:53:00C
8Darran HawkinsBuxton AC31:02:00C
9Simon ConroyDark Peak31:42:00C
10Andy BarnettDark Peak31:58:00E
11Samuel WilliamsHolme Pierrepoint RC32:01:00A
12Steve WatsonN/A32:06:00C
13Zoe ProctorPennine32:15:00B
14J GrantN/A32:20:00E
15Bryan McKennaBuxton AC32:27:00A
16Paul StuartSteel City Striders32:32:00C
17Nigel JeffTideswell RC32:47:00C
18Dicky WilkinsonDark Peak32:55:00E
19John WearsN/A33:17:00A
20Peter DurkinN/A33:24:00A
21Ben BrindleyTideswell RC33:50:00A
22Richard BouglasBuxton AC34:53:00A
23Mark ElwisN/A35:00:00E
24Lewis AshtonDark Peak35:03:00C
25Michael BourneDark Peak35:16:00C
26Stewart KempDark Peak35:45:00E
27Graham Barnes*35:48:00E
28Neale VanstoneFat Boys35:52:00C
29Jo BednallBuxton AC35:53:00D
30Stephanie TaylorSmiley Pacers35:54:00B
31Andy PritchardN/A36:07:00C
32Peter BaileyBuxton AC36:11:00E
33George WillinghamTideswell RC36:22:00C
34Pat GoodallTotley AC36:32:00F
35Naomi GreavesPenine36:40:00D
36Fiona ThompsonN/A36:42:00D
37Mark CrawshawN/A36:52:00C
38Chris ThompsonDark Peak37:10:00C
39Nick HarrisonMatlock AC37:24:00A
40Tim NixonDark Peak37:34:00E
41Trevor MilnerDark Peak37:39:00E
42Will DayN/A37:48:00C
43John RawlinsonSteel City Striders37:58:00C
44Lewis LeeN/A38:09:00C
45Bodil OudshoornN/A38:15:00B
46Frank GoldenBuxton AC38:32:00C
47Mark MallenderN/A38:37:00A
48Alan SaulN/A39:04:00A
49Araon WorwoodN/A39:05:00A
50Henry RockliffN/A39:05:00A
51Katie RockliffSteel City Striders39:51:00B
52Ryan BoundyN/A39:51:00A
53Geraint DaviesN/A40:10:00A
54E D CuttingN/A40:25:00A
55Andrew FirthClayton Le Moors40:25:00E
56Sean GautonLong Eaton Running Club40:43:00C
57Richard GoffBuxton AC40:50:00A
58Tony ManPenny Lane Striders41:50:00C
59Barry ClarkeN/A41:48:00E
60Jeremy BrayshawTotley AC41:59:00E
61Fliss MilnerDark Peak42:11:00F
62Paul WeirTideswell RC42:42:00C
63Helen EllerkerCity of Sheffield AC44:34:00F
64Matt LongDark Peak44:50:00C
65Lynda HowardTideswell RC46:29:00F
66Colette HoldenTideswell RC54:03:00D