2015 Results

PositionNameClubTimeCategory
1Luke BeresfordRipley RC27:25:00A
2Jack WrightShUOC27:59:00A
3K AllansonMatlock AC28:22:00A
4Jack MillerShUOC28:36:00A
5Austin FrostDark Peak Fell Runners29:13:00C
6Tom BushPenine29:22:00A
7Olivia WalwynMacclesfield Harriers29:31:00B
8Jason BennettBuxton AC29:38:00C
9Jonny WilsonFat Boys RC30:00:00A
10Simon DixonDark Peak Fell Runners30:11:00C
11Matt LynasShelton Striders30:23:00C
12Andy DickensonDark Peak Fell Runners30:40:00E
13Mike BeasantShUOC30:46:00A
14Richard HuntDark Peak Fell Runners31:01:00C
15Robert Webstern/a31:12:00A
16Craig AllenMatlock AC31:19:00A
17Paul StuartSteel City Striders31:48:00C
18Andy BarnettDark Peak Fell Runners32:01:00E
19Andrew Sheldonn/a32:04:00A
20Judith JepsonDark Peak Fell Runners32:09:00D
21Mark Elwisn/a32:25:00E
22James HobsonGoyt Valley Striders32:32:00E
23John MooneyMacclesfield Harriers32:50:00E
24Mark RustonGoyt Valley Striders33:02:00A
25Anthony WhitehouseTotley AC33:03:00E
26Dicky WilkinsonDark Peak Fell Runners33:12:00E
27Alec HartleyCGLL33:32:00A
28David HarrisonDark Peak Fell Runners33:38:00E
29Patrick Wrightn/a33:39:00A
30Simon ConroyDark Peak Fell Runners33:50:00C
31Peter WilmotMatlock AC33:53:00C
32John ThomsonFat Boys RC34:03:00C
33Anna HoogkamerUniversity of Sheffield AC34:05:00B
34Nigel JeffTideswell Running Club34:11:00C
35Peter StentonDark Peak Fell Runners34:25:00A
36Robert Atkinn/a34:40:00C
37Mark CrawshawWirksworth34:42:00C
38Aaron Worwoodn/a34:45:00A
39Raj MaharjanGoyt Valley Striders35:01:00C
40Peter Wallisn/a35:05:00E
41Ben BrindleyTideswell Running Club35:16:00A
42David WhittakerSheffield Tri Club35:27:00E
43Nick JonesBuxton AC35:46:00C
44Andy WatkinsTideswell Running Club36:07:00E
45Michael Dochertyn/a36:09:00E
46Rob MooreDark Peak Fell Runners36:15:00C
47Martin EvansDark Peak Fell Runners36:30:00E
48Darren WebbDark Peak Fell Runners37:15:00C
49Mack WhelanGoyt Valley Striders37:20:00C
50Fiona Thompsonn/a37:23:00D
51Simon MaybeyTideswell Running Club37:26:00C
52Fiona JohnsonStockport Harriers37:38:00B
53Ant HarrisFat Boys RC37:45:00C
54Pat GoodallTotley AC37:50:00F
55Max HowardRetford AC38:32:00E
56Tammy HaywoodRetford AC38:53:00B
57David Walkern/a39:11:00E
58Jonathan ParryNorth Derbyshire RC39:19:00A
59Lee GordonFusion CC39:30:00C
60Roy WhittleGoyt Valley Striders39:32:00C
61Bob GrocuttSteel City Striders40:05:00E
62Bernadette McCurryn/a40:18:00B
63Andy Pritchardn/a40:24:00C
64Richard GartonSteel City Striders40:35:00E
65Simon Berryn/a40:42:00C
66Elizabeth BridgenErewash Valley RC40:51:00D
67Tony DentTideswell Running Club40:54:00E
68Wayne GrantGoyt Valley Striders41:01:00A
69Bryony ClarkeCGLL41:07:00B
70Roz MasseyTotley41:37:00B
71Charlotte Birchn/a42:07:00B
72Victoria FellTideswell Running Club43:15:00B
73Jacqueline Reesn/a43:36:00B
74Janelle Dexter-Lowen/a43:57:00B
75Paul BratbyDerby Triathlon Club44:30:00E
76Pete TappingDark Peak Fell Runners44:40:00E
77Ray BrownPenistone FR44:56:00E
78Michael Stubbsn/a45:41:00C
79Rosie Thornleyn/a48:30:00D
80Phil GregoryTideswell Running Club48:34:00C
81Ian Hodsonn/a49:14:00C
82William BrindleyTideswell Running Club49:26:00A
83Bernadette McCurryn/a50:30:00B
84Colette HoldenTideswell Running Club50:47:00D
85Lynda HowardTideswell Running Club51:37:00F