2011 Results

PositionNameClubTimeCategory
1ES TresidderDark Peak28:16:00A
2Christopher LeighTrafford AC29:00:00A
3Austin FrostDark Peak29:32:00A
4Robert OwenNazari Almunecar29:39:00C
5Jon CoeNorth Derby RC29:44:00A
6Ben CartwrightN/A30:00:00A
7Jon HargreavesN/A30:14:00A
8Julian HillN/A31:00:00C
9Peter Fraser-SmithDark Peak31:06:00A
10Andrew CritchlowN/A31:24:00C
11Andy KenyonErewash Valley RC31:36:00C
12Phil ApplegateN/A31:45:00A
13Rowan ScottCraven Pot Hole32:12:00A
14Darren FishwickChorley Harriers32:15:00C
15Micah WilsonHallamshire H32:18:00C
16Phil AbbottLong Eaton Running Club32:33:00A
17Robert MortimoreN/A32:50:00A
18Chris JacksonGlossop Dale Harriers32:55:00A
19Paul Vincent StuartSteel City Striders33:05:00C
20Andrew WatsonErewash Valley RC33:17:00C
21Andy HartleyFat Boys33:27:00E
22Jason PattenBuxton AC33:30:00A
23Lee GrantGoyt Valley33:31:00C
24Heather Catherine MarshallN/A33:32:00B
25John SewellNazari Almunecar33:38:00E
26Martin EvansDark Peak33:43:00C
27Robert AtkinN/A33:45:00A
28David OpenshawFat Boys33:46:00C
29Mark HavenhandN/A34:00:00C
30Brian HollandGoyt Valley34:12:00E
31Dave WatsonNorth Derby RC34:16:00C
32Mick ArcherN/A34:24:00C
33Steve TempleKFR34:26:00E
34M JennesonTotley AC34:30:00A
35David SugdenDark Peak34:31:00C
36Jim PaxmanDark Peak34:34:00E
37Sean McDonaldRetford AC34:51:00E
38Dicky WilkinsonDark Peak34:57:00E
39Roland MelanBuxton AC35:05:00C
40Steve WathallRetford AC35:08:00E
41Simon HunterN/A35:14:00C
42Jonathan FraryGL - Tri35:20:00A
43Robert CogingsDerby Tri Club35:21:00C
44Rob FletcherNorth Derby RC35:24:00E
45Gary NewhamErewash Valley RC35:28:00A
46James HobsonGoyt Valley35:30:00A
47Michael |DochertyN/A35:31:00E
48Gerard PollardDark Peak35:33:00C
49Patrick WrightN/A35:40:00A
50David TrickettHallamshire H35:41:00E
51Paul BurchellLong Eaton Running Club35:42:00E
52Lewis AshtonDark Peak35:43:00C
53Wayne GrantGoyt Valley36:53:00A
54Dominic TaylorFat Boys36:04:00C
55Jim HarbordGoyt Valley36:08:00C
56? HepworthN/A36:10:00A
57Graham BarnesN/A36:13:00E
58Jo BednallN/A36:15:00D
59Bob GrocuttN/A36:18:00C
60Andrew KinsleyRetford AC36:21:00A
61Richard BurgoinDark Peak36:32:00A
62Paul FirthN/A36:46:00A
63Mike HudsonGoyt Valley36:49:00E
64Julie WilsonHallamshire H37:01:00D
65Matt BarlowBuxton AC37:03:00A
66John WhiteDark Peak37:08:00A
67Steve GraceLong Eaton Running Club37:19:00A
68John GormanNorth Derby RC37:32:00E
69Thomas RamsdenN/A37:51:00A
70David CorbettRetford AC38:02:00A
71Annemarie ClayeBuxton AC38:11:00B
72Becky ChadwickRetford AC38:18:00B
73Tony JacksonGlossop Dale Harriers38:19:00E
74Patrick RooneyKimberworth Striders38:20:00E
75John LearyN/A38:34:00E
76Phillip SmithN/A39:03:00A
77Alan BrookN/A39:05:00E
78Kim Fraser-SmithDark Peak39:06:00B
79Ian FrancisBuxton AC39:26:00C
80Thuy NguyenN/A39:31:00B
81Martin SpencerN/A39:47:00A
82Avril AdisethN/A39:49:00C
83Lynda HowardRetford AC40:05:00F
84Phil WaltersDark Peak40:25:00C
85Lee GordonN/A40:39:00A
86Mark FitzgeraldBuxton AC40:48:00A
87Bill AyersN/A40:57:00A
88Keith LindleyDoncaster41:07:00E
89Charlotte BirchN/A41:19:00B
90Ben BrindleyN/A41:43:00A
91Charmian HeatonRetford AC41:52:00F
92Philippa HunstoneN/A43:24:00B
93Paul WeirStriders of Croydon43:48:00C
94Carol ProkopyszynLong Eaton Running Club43:50:00D
95Michael CharlesworthSteel City Striders44:06:00A
96William HelliwellN/A44:07:00E
97Tim NicolN/A44:07:00E
98Terry LovettRetford AC45:14:00E
99Rebecca TongRetford AC45:34:00B
100Oliver LordRetford AC47:06:00A